VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY

Základné ustanovenia

Tieto obchodné podmienky upravujú odberateľsko-dodávateľské vzťahy medzi predávajúcim – prevádzkovateľ internetového obchodu www.pu-erh.sk spoločnosť TEA GARDEN S.R.O., s.r.o. IČO 36264202 so sídlom Hortobáďska 433, 930 12 Ohrady) a kupujúcim – fyzická alebo právnická osoba, ktorá zrealizuje objednávku na webových stránkach www.pu-erh.sk

Objednávka/kúpna zmluva

Kúpna zmluva vzniká na základe záväzného potvrdenia objednávky buď na stránkach www.pu-erh.sk, telefonicky alebo emailom zo strany kupujúceho. Potvrdením objednávky kupujúci súhlasí s týmito obchodnými podmienkami a potvrdzuje, že všetky údaje a náležitosti požadované pri vypĺňaní objednávky sú správne a pravdivé. V prípade uvedenia neúplných alebo pochybnosti vzbudzujúcich údajov, si predávajúci vyhradzuje právo objednávku odmietnuť, o čom bude kupujúci následne informovaný na emailovú adresu uvedenú v objednávke.

Povinné údaje na objednávke:

  • Meno a priezvisko kupujúceho
  • Dodacia adresa
  • Emailová adresa
  • Telefónne číslo

Cena

Všetky ceny na stránkach www.pu-erh.sk sú uvádzané s DPH. Cena v čase objednávky je záväzná pre obe strany. Predajca si vyhradzuje právo na zmenu ceny v prípadoch výraznej zmeny kurzu a pri zmenách cien u dodávateľa.

Sme platci DPH.

Platobné podmienky

Za tovar objednaný na stránkach www.pu-erh.sk je možné zaplatiť nasledovnými spôsobmi:

- v hotovosti pri preberaní zásielky – dobierkou na pošte

- prevodom na účet (Fio banka)

- priamym vkladom na účet

Dodacie podmienky

Ak je tovar skladom, a zvolili ste platbu vopred na účet, Vaša objednávka bude odoslaná ihneď po prijatí platby. Ak je tovar skladom, a zvolili ste platbu na dobierku, Vaša objednávka bude odoslaná nasledovný pracovný deň po prijatí objednávky. Ak tovar nie je skladom, budeme Vás v najkratšom možnom čase kontaktovať s informáciou ohľadom predpokladaného termínu doručenia.

Dodanie tovaru je zabezpečované prostredníctvom Slovenskej pošty. Osobný odber je možný iba v Bratislave a to iba po predchádzajúcej emailovej alebo telefonickej dohode.

Dobierka: Čajíky a keramika sa posielajú na dobierku slovenskou poštou.  Cena za dobierku je 4.5 €. Pri zasielaní menšieho množstva čaju (max. do 250 gramov čaju) môžete využiť lacnejšie poštovné a to za 2.50 euro.

Poštovné ZDARMA: Pri všetkých objednávkach nad 79 euro, poštovné sa neúčtuje a zobrazí sa iba možnosť dopravy zdarma.

Osobne: Osobné prevzatie v nákupnom stredisku Eurovea, konkrétne pri budove T115, iba niektoré pracovné dni a to po osobnom dohovore.  V takomto prípade Vás budeme kontaktovať po vytvorení objednávky.

ČESKO Čajíky posielame do Čiech ako poistený balík na dobierku alebo platbou cez PAYPAL. Cena je rovnaká a to nezávisle na váhe balíka a to  10 €.

V prípade záujmu objednania menšieho množstva čaju a to do 250 gramov čistej váhy čaju účtujeme iba 6.00€ . POZOR platí iba pre paypal platby.

Poštovné pre posielanie balíkov do 750 gramov čistej váhy čaju je 8.00€. POZOR platí iba pre paypal platby.

Tovar zostáva do úplného zaplatenia majetkom predávajúceho. Termíny dodania tovaru uvedené na stránke majú iba informatívny charakter. Predávajúci sa zaväzuje zaslať objednaný tovar v čo najkratšom možnom čase a zabalený tak, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia zásielky počas prepravy.

Predávajúci nenesie zodpovednosť:

  • za oneskorené doručenie tovaru zavinené, poštou, kuriérskou spoločnosťou, nesprávne uvedenou dodacou adresou kupujúceho alebo zásahom vyššej moci.
  • za poškodenie zásielky zavinené poštou alebo kuriérskou spoločnosťou

Odstúpenie od zmluvy

Kupujúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru a to aj bez udania dôvodu. V tomto prípade je potrebné dodržať nasledovné podmienky:

- zašlite žiadosť o odstúpenie od zmluvy na kontaktnú emailovú adresu predajcu s uvedením nasledovných údajov – Meno a priezvisko, číslo objednávky/faktúry a číslo účtu na ktorý
požadujete vrátiť finančné prostriedky
- tovar zašlite späť na adresu predajcu, spolu s tovarom je potrebné zaslať späť aj faktúru/dodací list
- tovar je potrebné zaslať doporučene s poistením, dobierka nebude prevzatá. Náklady spojené so zaslaním znáša kupujúci

Pri splnení podmienok budú finančné prostriedky zaslané späť najneskôr 14 dní od doručenia oznámenia o odstúpení od zmluvy a prevzatia vráteného tovaru. V prípade nesplnenia podmienok nebude možné vyhovieť žiadosti o odstúpenie od zmluvy.

Predávajúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy v prípade nedostupnosti tovaru alebo v prípade výraznej zmeny ceny tovaru.

Záručné podmienky

Pokiaľ nie je uvedené inak sa na všetok tovar vzťahuje zákonom určená záručná lehota 24 mesiacov, ktorá začína plynúť dňom prebrania tovaru zo strany kupujúceho.
Kupujúci je povinný v čo najkratšom možnom čase po prevzatí si tovar prezrieť tak, aby zistil prípadné chyby o ktorých je povinný ihneď informovať predávajúceho.

Reklamačné podmienky

Postup reklamácie:

- kupujúci informuje emailom predávajúceho o nároku na reklamáciu, kde uvedie názov tovaru, číslo objednávky/faktúry a podrobný popis reklamácie
- tovar zašle doporučene na adresu predávajúceho spolu s kópiou faktúry – náklady spojené so zaslaním znáša kupujúci, v prípade zaslania formou dobierky zásielka nebude prevzatá
- po prijatí tovaru a posúdení oprávnenosti reklamácie bude kupujúci informovaný o forme riešenia reklamácie a to najneskôr 5 dní od prevzatia reklamovaného tovaru
- reklamácia bude vybavená najneskôr do 30 dní odo dňa prevzatia reklamovaného tovaru predávajúcim

V prípade otázok alebo problémov nás neváhajte kontaktovať.

Ochrana osobných údajov

- Osobné údaje sú spracúvané v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.
- Prevádzkovateľ neposkytuje osobné údaje kupujúceho tretej osobe, okrem prepravnej spoločnosti pre doručenie tovaru alebo služieb, alebo štátnym orgánom v prípade kontroly.
- Prevádzkovateľ od kupujúceho získava nasledovné osobné údaje:

  • pri fyzickej osobe: titul, meno, priezvisko, adresa, adresa na doručenie, telefónne číslo, e-mailová adresa
  • pri právnickej osobe: názov spoločnosti, fakturačnú adresu, IČO, DIČ/IČ DPH, telefónne číslo, e-mailová adresa

- Poskytnuté osobné údaje sú spracúvané za účelom korektného vybavenia objednávky.
- Prevádzkovateľ je povinný zabezpečiť osobné údaje pred ich sprístupnením neoprávneným osobám, ktoré má spracované v bezpečnostnej smernici.
- Ak kupujúci súhlasil so spracúvaním osobných údajov pri registrácii v e-shope na marketingové účely súhlasil so zasielaním predovšetkým e-mailových správ na kontaktnú e-mailovú adresu, telefonickým kontaktovaním alebo zasielaním adresnej pošty na kontaktnú adresu.
- Svoj súhlas môže kupujúci kedykoľvek písomne odvolať zaslaním Odvolania so spracúvaním osobných údajov, pričom tieto okamžite blokujeme alebo likvidujeme. A z našej strany Vami poskytnuté osobné údaje už nebudeme používať na marketingové účely.

Záverečné ustanovenia

Tieto obchodné podmienky platia v znení uvedenom na internetových stránkach predávajúceho, v deň odoslania elektronickej objednávky kupujúcim.