2008 Bangpen & 2008 Gedeng

Dátum pridania: Apríl 11, 2011

2008 Bangpen & 2008 Gedeng

Včera pri ceste domov v aute som si ovoniaval ruky a cítil som na nich čaj z rána. Isté čaje citíť celým telom, v pote, v moči, v ústach a to veľa hodín po ich vypití. Na druhý deň, či večer, po rannom čajovaní ovoniavate lístky v konvičke a cítiť z nich ich pôvodnú arómu. Dva čaje, o ktorých napíšem pár riadkov, je veľmi ťažké opisovať, je to vždy takto , keď pijem čaje, ktoré ma úplne dostanú ´na kolená´. Tieto dva čaje som ochutnával nespočetne krát, práve toľko krát som mal pocit, že v nich je niečo čarovné, dobré a ďaľšie roky skladovania hodné.

Čajíky boli skladované vo veľmi na pachy čistom a vetranom mieste v Jinghongu, v Yunnane. Toto mesto leží neďaleko mesta Menghai a jeho celoročná klíma je viacmenej vlhká a pohybuje sa nad 75%. Práve z dôvodu vysokej vlhkosti ľudia v tejto oblasti, keď majú možnosť, skladujú čaje vyššie ako na treťom poschodí. Tieto čajíky sú skladované v dobre vetranej miestnosti na piatom poschodí.

2008 Bangpen (Banpen)
Bangpen je dedina v tesnej blízkosti slávneho Lao Banzhang  a ďaľšej susednej dediny Laoman´e. Je pozoruhodné, že čaj, čajové lístky, nie sú také isté ako z Lao Banzhangu. I keď je tam veľa spoločného, pri tomto jednom ročníku je to patrný rozdiel. Možno je to aj dané tým, že tento čajík si už odstál 3 roky skladovania, vzorka s ktorou som to porovnával bola z roku 2009.

Podobne ako Lao Banzhang, tak aj táto dedina má veľa psov. V Bangpen dedine žije Lahu etnikum a na rozdiel od susedov v Banzhangu, Lahu-ovia psi nejedia ale ich dokonca utcievajú. Hovorí sa u nich, že ich predkovia pochádzajú s kvetín, ktoré vyrástli na psom mlieku. Miestny dokonca majú ročne tri oslavy na počesť svojich psov, počas ktorých ich najprv nakŕmia, predtým ako oni vôbec zasadnú k stolom.

Zlisovaný čajový koláč ma pečiatku Jinghong-ského “Klubu dobrého Pu-erh-u”. Objavil som ho iba náhodou a zaraz som sa chopil doplniť môj archív o pár koláčov, ktoré ešte boli ´k máni´. Rád by som väčšinu z neho ešte zopár rokov nechal odležať a niečo dal na ochutnanie.

Ušlachtilá, lesná vôňa nahriateho, suchého listu, cítiť už vôňe začatej fermentácie v opláchnutom liste, čajík získava rokmi plnšie telo, z čaju cítiť sušené slivky, farba nálevu je zlatavá až meďnatá, vyvážená chuť, pri prvom dúšku jeho komplexná chuť zachvacuje celé ústa aj s jazykom, čuchátko aj po vychaldnutí intezívne vonia čo ukazujé vysoký obsah a koncentráciu látok v lístkoch, žiadné rušivé chute ani vône sú dôkazom čistého skladovania. Charakter fermentácie ide ruka v ruka s pôvodnou chuťou čaju a dobre sa doplňujú.

Porovnanie tohtoročných 2011, stúpajúcich cien za Gu Shu pu-erhové lístky hovoria o tom, že tri roky skladovaný čajík z rovnakej oblasti má iba o 15-20% výššiu cenu ako čerstvý, jarný teraz chystaný.

2008 Gedeng

Čajík z Gedeng-u som podobne ochutnával s tým s Bangpen-u. Táto oblasť patrí medzi pôvodných šesť slávnych čajových pohorí a nachádza sa v tesnej blízkosti pohoria Jinuo a Youle.

Ľahká ovocná vôňa, sladkasto, ovocná, koreňová (koreňová zelenina), jemnučká chuť, miestami slabučkovo jahodová, niekedy až čerešňová, fermentácia premietnutá v nasládlosti a zvýraznených koreňových tónoch a nasledovaný veľmi chuti podobným aftertaste-om.

O tomto čajíku som písal nasledovnom blogu

Poznámka na záver: Oba čajíky sú veľmi jemné, niekedy sa môže zdať, že až nevýrazne ale je to iba zdanie, ukrývajú v sebe veľký, ušlachtilý potenciál.

 
 

Komentáre (0)

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.

Zatiaľ bez komentárov.

 

Staňte sa našim blogerom

Registráciou na našej stránke získavate právo blog-ovať.